Samtec Inc. ZW-17-12-T-D-688-230
Part No.:
ZW-17-12-T-D-688-230
Description:
CONN BRD STACK .100" 34POS
Shipping
ZW-17-12-T-D-688-230 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.112" (2.845mm)
Length - Stack Height:
0.688" (17.475mm)
Length - Tail:
0.230" (5.842mm)