Samtec Inc. ZW-17-12-T-D-665-250
Part No.:
ZW-17-12-T-D-665-250
Description:
CONN BRD STACK .100" 34POS
Shipping
ZW-17-12-T-D-665-250 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height:
0.665" (16.891mm)
Length - Tail:
0.250" (6.350mm)