Samtec Inc. ZW-17-09-L-D-415-205
Part No.:
ZW-17-09-L-D-415-205
Description:
CONN BRD STACK .100" 34POS
Shipping
ZW-17-09-L-D-415-205 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height:
0.415" (10.541mm)
Length - Tail:
0.205" (5.207mm)