Samtec Inc. ZW-17-09-L-D-395-100
Part No.:
ZW-17-09-L-D-395-100
Description:
CONN BRD STACK .100" 34POS
Shipping
ZW-17-09-L-D-395-100 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.235" (5.969mm)
Length - Stack Height:
0.395" (10.033mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)