Samtec Inc. ZW-16-20-T-D-845-185
Part No.:
ZW-16-20-T-D-845-185
Description:
CONN BRD STACK .100" 32POS
Shipping
ZW-16-20-T-D-845-185 Information
Number of Positions:
32
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.845" (21.463mm)
Length - Tail:
0.185" (4.699mm)