Samtec Inc. ZW-16-19-T-D-862-200
Part No.:
ZW-16-19-T-D-862-200
Description:
CONN BRD STACK .100" 32POS
Shipping
ZW-16-19-T-D-862-200 Information
Number of Positions:
32
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.268" (6.807mm)
Length - Stack Height:
0.862" (21.895mm)
Length - Tail:
0.200" (5.080mm)