Samtec Inc. ZW-16-19-T-D-850-105
Part No.:
ZW-16-19-T-D-850-105
Description:
CONN BRD STACK .100" 32POS
Shipping
ZW-16-19-T-D-850-105 Information
Number of Positions:
32
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.375" (9.525mm)
Length - Stack Height:
0.850" (21.590mm)
Length - Tail:
0.105" (2.667mm)