Samtec Inc. ZW-16-13-T-D-390-415
Part No.:
ZW-16-13-T-D-390-415
Description:
CONN BRD STACK .100" 32POS
Shipping
ZW-16-13-T-D-390-415 Information
Number of Positions:
32
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.425" (10.800mm)
Length - Stack Height:
0.390" (9.906mm)
Length - Tail:
0.415" (10.541mm)