Samtec Inc. ZW-16-12-T-D-625-280
Part No.:
ZW-16-12-T-D-625-280
Description:
CONN BRD STACK .100" 32POS
Shipping
ZW-16-12-T-D-625-280 Information
Number of Positions:
32
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height:
0.625" (15.875mm)
Length - Tail:
0.280" (7.112mm)