Samtec Inc. ZW-16-12-L-D-400-146
Part No.:
ZW-16-12-L-D-400-146
Description:
CONN BRD STACK .100" 32POS
Shipping
ZW-16-12-L-D-400-146 Information
Number of Positions:
32
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.484" (12.294mm)
Length - Stack Height:
0.400" (10.160mm)
Length - Tail:
0.146" (3.708mm)