Samtec Inc. ZW-16-11-L-D-660-080
Part No.:
ZW-16-11-L-D-660-080
Description:
CONN BRD STACK .100" 32POS
Shipping
ZW-16-11-L-D-660-080 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.190" (4.826mm)
Length - Stack Height:
0.660" (16.764mm)
Length - Tail:
0.080" (2.032mm)