Samtec Inc. ZW-16-11-L-D-500-200
Part No.:
ZW-16-11-L-D-500-200
Description:
CONN BRD STACK .100" 32POS
Shipping
ZW-16-11-L-D-500-200 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height:
0.500" (12.700mm)
Length - Tail:
0.200" (5.080mm)