Samtec Inc. ZW-16-10-L-D-275-180
Part No.:
ZW-16-10-L-D-275-180
Description:
CONN BRD STACK .100" 32POS
Shipping
ZW-16-10-L-D-275-180 Information
Number of Positions:
32
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.375" (9.525mm)
Length - Stack Height:
0.275" (6.985mm)
Length - Tail:
0.180" (4.572mm)