Samtec Inc. ZW-16-09-L-D-405-230
Part No.:
ZW-16-09-L-D-405-230
Description:
CONN BRD STACK .100" 32POS
Shipping
ZW-16-09-L-D-405-230 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.095" (2.413mm)
Length - Stack Height:
0.405" (10.287mm)
Length - Tail:
0.230" (5.842mm)