Samtec Inc. ZW-16-09-G-D-400-095
Part No.:
ZW-16-09-G-D-400-095
Description:
CONN BRD STACK .100" 32POS
Shipping
ZW-16-09-G-D-400-095 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.235" (5.969mm)
Length - Stack Height:
0.400" (10.160mm)
Length - Tail:
0.095" (2.413mm)