Samtec Inc. ZW-16-09-G-D-365-240
Part No.:
ZW-16-09-G-D-365-240
Description:
CONN BRD STACK .100" 32POS
Shipping
ZW-16-09-G-D-365-240 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height:
0.365" (9.271mm)
Length - Tail:
0.240" (6.096mm)