Samtec Inc. ZW-15-17-L-D-200-200
Part No.:
ZW-15-17-L-D-200-200
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Shipping
ZW-15-17-L-D-200-200 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.480" (12.192mm)
Length - Post (Mating):
0.080" (2.032mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.200" (5.080mm)