Samtec Inc. ZW-15-15-L-D-275-138
Part No.:
ZW-15-15-L-D-275-138
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Shipping
ZW-15-15-L-D-275-138 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.217" (5.512mm)
Length - Stack Height:
0.275" (6.985mm)
Length - Tail:
0.138" (3.500mm)