Samtec Inc. ZW-15-15-L-D-200-130
Part No.:
ZW-15-15-L-D-200-130
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Shipping
ZW-15-15-L-D-200-130 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.300" (7.620mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.130" (3.302mm)