Samtec Inc. ZW-15-15-G-D-260-118
Part No.:
ZW-15-15-G-D-260-118
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Shipping
ZW-15-15-G-D-260-118 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.252" (6.400mm)
Length - Stack Height:
0.260" (6.604mm)
Length - Tail:
0.118" (2.997mm)