Samtec Inc. ZW-15-14-L-D-1046-147
Part No.:
ZW-15-14-L-D-1046-147
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Shipping
ZW-15-14-L-D-1046-147 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.237" (6.020mm)
Length - Stack Height:
1.046" (26.568mm)
Length - Tail:
0.147" (3.734mm)