Samtec Inc. ZW-15-13-L-D-917-118
Part No.:
ZW-15-13-L-D-917-118
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Shipping
ZW-15-13-L-D-917-118 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.195" (4.950mm)
Length - Stack Height:
0.917" (23.292mm)
Length - Tail:
0.118" (2.997mm)