Samtec Inc. ZW-15-12-L-D-736-118
Part No.:
ZW-15-12-L-D-736-118
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Shipping
ZW-15-12-L-D-736-118 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.176" (4.470mm)
Length - Stack Height:
0.736" (18.694mm)
Length - Tail:
0.118" (2.997mm)