Samtec Inc. ZW-15-12-L-D-200-400
Part No.:
ZW-15-12-L-D-200-400
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Shipping
ZW-15-12-L-D-200-400 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.430" (10.922mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.400" (10.160mm)