Samtec Inc. ZW-15-10-S-S-300-170
Part No.:
ZW-15-10-S-S-300-170
Description:
CONN BRD STACK .100" 15POS
Shipping
ZW-15-10-S-S-300-170 Information
Number of Positions:
15
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.360" (9.144mm)
Length - Stack Height:
0.300" (7.620mm)
Length - Tail:
0.170" (4.318mm)