Samtec Inc. ZW-15-10-L-D-539-118
Part No.:
ZW-15-10-L-D-539-118
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Shipping
ZW-15-10-L-D-539-118 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.173" (4.394mm)
Length - Stack Height:
0.539" (13.691mm)
Length - Tail:
0.118" (2.997mm)