Samtec Inc. ZW-15-10-L-D-490-125
Part No.:
ZW-15-10-L-D-490-125
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Shipping
ZW-15-10-L-D-490-125 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.215" (5.461mm)
Length - Stack Height:
0.490" (12.446mm)
Length - Tail:
0.125" (3.180mm)