Samtec Inc. ZW-15-10-L-D-312-110
Part No.:
ZW-15-10-L-D-312-110
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Shipping
ZW-15-10-L-D-312-110 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.408" (10.363mm)
Length - Stack Height:
0.312" (7.925mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)