Samtec Inc. ZW-15-10-G-D-490-250
Part No.:
ZW-15-10-G-D-490-250
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Shipping
ZW-15-10-G-D-490-250 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height:
0.490" (12.446mm)
Length - Tail:
0.250" (6.350mm)