Samtec Inc. ZW-15-10-G-D-450-200
Part No.:
ZW-15-10-G-D-450-200
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Shipping
ZW-15-10-G-D-450-200 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height:
0.450" (11.430mm)
Length - Tail:
0.200" (5.080mm)