Samtec Inc. ZW-15-10-G-D-393-206
Part No.:
ZW-15-10-G-D-393-206
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Shipping
ZW-15-10-G-D-393-206 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.231" (5.867mm)
Length - Stack Height:
0.393" (9.982mm)
Length - Tail:
0.206" (5.232mm)