Samtec Inc. ZW-15-10-G-D-390-300
Part No.:
ZW-15-10-G-D-390-300
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Shipping
ZW-15-10-G-D-390-300 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height:
0.390" (9.906mm)
Length - Tail:
0.300" (7.620mm)