Samtec Inc. ZW-15-10-G-D-255-225
Part No.:
ZW-15-10-G-D-255-225
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Shipping
ZW-15-10-G-D-255-225 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.350" (8.890mm)
Length - Stack Height:
0.255" (6.477mm)
Length - Tail:
0.225" (5.715mm)