Samtec Inc. ZW-15-09-S-S-250-170-LL
Part No.:
ZW-15-09-S-S-250-170-LL
Description:
CONN BRD STACK .100" 15POS
Shipping
ZW-15-09-S-S-250-170-LL Information
Number of Positions:
15
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.310" (7.874mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.170" (4.318mm)