Samtec Inc. ZW-15-09-G-D-330-200
Part No.:
ZW-15-09-G-D-330-200
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Shipping
ZW-15-09-G-D-330-200 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height:
0.330" (8.382mm)
Length - Tail:
0.200" (5.080mm)