Samtec Inc. ZW-15-09-G-D-320-204
Part No.:
ZW-15-09-G-D-320-204
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Shipping
ZW-15-09-G-D-320-204 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.206" (5.232mm)
Length - Stack Height:
0.320" (8.128mm)
Length - Tail:
0.204" (5.182mm)