Samtec Inc. ZW-15-09-G-D-290-250
Part No.:
ZW-15-09-G-D-290-250
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Shipping
ZW-15-09-G-D-290-250 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.190" (4.826mm)
Length - Stack Height:
0.290" (7.366mm)
Length - Tail:
0.250" (6.350mm)