Samtec Inc. ZW-15-09-G-D-230-245
Part No.:
ZW-15-09-G-D-230-245
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Shipping
ZW-15-09-G-D-230-245 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.255" (6.477mm)
Length - Stack Height:
0.230" (5.842mm)
Length - Tail:
0.245" (6.223mm)