Samtec Inc. ZW-15-09-G-D-213-258
Part No.:
ZW-15-09-G-D-213-258
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Shipping
ZW-15-09-G-D-213-258 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, ZW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
30
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.259" (6.579mm)
Length - Stack Height:
0.213" (5.410mm)
Length - Tail:
0.258" (6.553mm)