Samtec Inc. ZW-14-20-S-S-600-130
Part No.:
ZW-14-20-S-S-600-130
Description:
CONN BRD STACK .100" 14POS
Shipping
ZW-14-20-S-S-600-130 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.400" (10.160mm)
Length - Stack Height:
0.600" (15.240mm)
Length - Tail:
0.130" (3.302mm)