Samtec Inc. ZW-14-19-L-D-625-185
Part No.:
ZW-14-19-L-D-625-185
Description:
CONN BRD STACK .100" 28POS
Shipping
ZW-14-19-L-D-625-185 Information
Number of Positions:
28
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.520" (13.208mm)
Length - Stack Height:
0.625" (15.875mm)
Length - Tail:
0.185" (4.699mm)