Samtec Inc. ZW-14-13-S-S-650-410
Part No.:
ZW-14-13-S-S-650-410
Description:
CONN BRD STACK .100" 14POS
Shipping
ZW-14-13-S-S-650-410 Information
Number of Positions:
14
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height:
0.650" (16.510mm)
Length - Tail:
0.410" (10.414mm)