Samtec Inc. ZW-14-13-L-D-846-138
Part No.:
ZW-14-13-L-D-846-138
Description:
CONN BRD STACK .100" 28POS
Shipping
ZW-14-13-L-D-846-138 Information
Number of Positions:
28
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.246" (6.248mm)
Length - Stack Height:
0.846" (21.488mm)
Length - Tail:
0.138" (3.500mm)