Samtec Inc. ZW-14-12-S-S-665-140
Part No.:
ZW-14-12-S-S-665-140
Description:
CONN BRD STACK .100" 14POS
Shipping
ZW-14-12-S-S-665-140 Information
Number of Positions:
14
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.225" (5.715mm)
Length - Stack Height:
0.665" (16.891mm)
Length - Tail:
0.140" (3.556mm)