Samtec Inc. ZW-14-12-S-S-500-430
Part No.:
ZW-14-12-S-S-500-430
Description:
CONN BRD STACK .100" 14POS
Shipping
ZW-14-12-S-S-500-430 Information
Number of Positions:
14
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.500" (12.700mm)
Length - Tail:
0.430" (10.922mm)