Samtec Inc. ZW-14-12-S-S-400-130
Part No.:
ZW-14-12-S-S-400-130
Description:
CONN BRD STACK .100" 14POS
Shipping
ZW-14-12-S-S-400-130 Information
Number of Positions:
14
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.500" (12.700mm)
Length - Stack Height:
0.400" (10.160mm)
Length - Tail:
0.130" (3.302mm)