Samtec Inc. ZW-14-12-L-D-688-125
Part No.:
ZW-14-12-L-D-688-125
Description:
CONN BRD STACK .100" 28POS
Shipping
ZW-14-12-L-D-688-125 Information
Number of Positions:
28
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.217" (5.512mm)
Length - Stack Height:
0.688" (17.475mm)
Length - Tail:
0.125" (3.180mm)