Samtec Inc. ZW-14-11-L-D-543-267
Part No.:
ZW-14-11-L-D-543-267
Description:
CONN BRD STACK .100" 28POS
Shipping
ZW-14-11-L-D-543-267 Information
Number of Positions:
28
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:
0.543" (13.792mm)
Length - Tail:
0.267" (6.782mm)