Samtec Inc. ZW-14-11-G-D-410-200
Part No.:
ZW-14-11-G-D-410-200
Description:
CONN BRD STACK .100" 28POS
Shipping
ZW-14-11-G-D-410-200 Information
Number of Positions:
28
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.320" (8.128mm)
Length - Stack Height:
0.410" (10.414mm)
Length - Tail:
0.200" (5.080mm)