Samtec Inc. ZW-14-09-G-D-446-158
Part No.:
ZW-14-09-G-D-446-158
Description:
CONN BRD STACK .100" 28POS
Shipping
ZW-14-09-G-D-446-158 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.126" (3.200mm)
Length - Stack Height:
0.446" (11.328mm)
Length - Tail:
0.158" (4.013mm)